na tomto webu naleznete pokračování několikaleté “osvětové” práce mé a mých přátel včelařů i nevčelařů.

Dne 5.2.2012 jsem začal budovat web pro včelařskou organizaci ZO Struhařov z Kamenice u Prahy. V té době nebylo snadné se k organizaci ani přihlásit. Vlastní zkušenost s nedostatkem informací mne tak přivedla na nápad založit pro tuto ZO web. Tyto stránky (www.vcelaristruharov.cz), nejen během prvních 4 let své činnosti pod mým vedením, přinášely užitečné informace pro mnoho nových včelařů nejen z okolí Kamenice a myslím, že jim tak i dodávaly odvahu začít včelařit.

Po pětileté přestávce (během které jsem se s úly přestěhoval na jih Čech, zplodil syna a zasadil strom) od roku 2021 začínám budovat nová včelstva na Lipně. A od března 2022 tedy spouštím tento nový web nejen pro místní včelaře a včelařské organizace kolem Lipna, ale také pro širší veřejnost, stejně jako jsem dříve provozoval web pro Kamenici (ZO Struhařov).

Práce na stránkách mi vždy přinášela novou motivaci, zážitky, příležitosti a poznávání nových zajímavých lidí, se kterými bych se jinak nepotkal. Těším se proto, že i činnost na novém webu bude prospěšná jak pro mne, tak hlavně pro vás čtenáře.


A nakonec výzva – určitě vítám spolupracovníka(y) – dobrovolníka, pro práci na společném webu, nejlépe někoho, kdo se už v okolí Lipna trochu vyzná 🙂

Přemysl Peterek 9.3.2022